Pielgrzymka polonijna do Holywell i Pantasaph

9 lipca 2023 roku roku po raz 70-ty odbędzie się pielgrzymka Polskiej Misji Katolickiej do Holywell i Pantasaph.

70-ta polonijna pielgrzymka do Holywell i Pantasaph

W niedzielę 9 lipca 2023 roku odbędzie się 70-ta pielgrzymka polonijna do Holywell i Pantasaph. Dodatkowe informacje oraz szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć na plakacie poniżej.

Miasteczko Holywell

Holywell to walijskie miasteczko, znane głównie dzięki źródłu Św. Wilfridy. Jest ono zwane Lourdes Walii, albowiem nieprzerwanie, od 660r. n.e. przybywają do niego pielgrzymi, by skorzystać z uzdrawiającej mocy wód źródła. Holywell zaliczane jest do Siedmiu Cudów Walii.

Wioska Pantasaph

Pantasaph to wioska na południe od Holywell, warta zobaczenia ze względu na piękny zespół budynków zakonu franciszkańskiego. Na terenie przynależnym do zakonu, na wzgórzach tuż poza nim, znajdują się rozstawione w lesie, stacje drogi krzyżowej.

Opublikuj ten post w sieciach społecznościowych

Więcej wiadomości

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall

8 czerwca 2024, po raz siedemnasty, w Laxton Hall, odbędzie się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.