Polacy dziękują za nowy kościół w Sheffield

W niedzielę 18 grudnia 2022 roku o godz. 12:00 odprawiona została uroczysta msza święta oraz otwarcie nowego Polskiego Ośrodka Katolickiego w Sheffield.
fot. Piotr Pacewicz

Dzięki staraniom Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, ciężkiej pracy i determinacji ks. proboszcza Leszka Seweryna oraz ogromnemu wsparciu i wysiłkowi parafian, po 73 latach obecności w Sheffield otwarto w tym mieście pierwszy Kościół Parafialny dla polskiej Parafii.

W uroczystości wzięli udział ks. prałat Stefan Wylężek, Rektor Polskiej Misji Katolickiej, ks. Artur Strzępka, kanclerz Polskiej Misji Katolickiej, ks. Krzysztof Kawczyński – dyrektor fundacji im. Kardynała Glempa, ks. Jarosław Kozak – wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz szef powierników Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii pan Mark Thomas, jak również przedstawiciele zakonu templariuszy pod przewodnictwem pana Adama Przygody oraz wnuczka gen. Stanisława Maczka – pani Karolina Maczek-Skillen.

Na koniec Mszy Świętej ks. Ralph Heskett, biskup diecezji Hallam, poświęcił budynek polskiego kościoła oraz ośrodka katolickiego w Sheffield oraz pobłogosławił wiernych zgromadzonych w świątyni.

fot. Piotr Pacewicz

„Mamy swój nowy Polski Ośrodek, swój pierwszy w historii 73 lat istnienia Parafii kościół – niech to wszystko i wy również rozwija się na chwałę Boga i ku Waszej i Waszych rodzin świętości.”

ks. proboszcz Leszek Seweryn
fot. Piotr Pacewicz

Opublikuj ten post w sieciach społecznościowych

Więcej wiadomości

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall

8 czerwca 2024, po raz siedemnasty, w Laxton Hall, odbędzie się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.