Środa Popielcowa i Wielki Post

Okres Wielkiego Postu rozpoczyna się od Środy Popielcowej, która przypada w tym roku 14 lutego.

Środa Popielcowa - 14 lutego

Od Środy Popielcowej, która z tym roku przypada 14 lutego, rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze w tym dniu będą w naszym kościele o godz. 10.00 i 19.00. 

Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę nawrócenia i pokuty jest posypanie głowy popiołem. Gest ten jest wyrazem żalu i uniżenia człowieka przed Bogiem, przypomina również, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. 

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz ograniczeniu ilości spożywanych posiłków. Obowiązuje on wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia, a powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – od 14 roku życia. Można też na czas Wielkiego Postu podjąć dodatkowe wyrzeczenia.

Rekolekcje Wielkopostne - 22 - 24 marca

Wielki Post to czas pogłębiania przyjaźni oraz podjęcia osobistego nawrócenia. W drugiej połowie tego okresu będziemy przeżywać rekolekcje, na które już teraz wszystkich zapraszamy – od 22 do 24 marca. 

Poprowadzi je dla naszej Wspólnoty ks. prof. dr hab. Paweł Rabczyński – wykładowca teologii fundamentalnej na wydziale teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który również przez blisko 20 lat jako wychowawca i Rektor Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie, zajmował się formacją kandydatów do kapłaństwa. 

Droga Krzyżowa oraz Gorzkie Żale

Na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki o godz. 18:30, natomiast nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy odprawiać w niedziele o godz. 18:30.

Opublikuj ten post w sieciach społecznościowych

Więcej wiadomości

Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall

8 czerwca 2024, po raz siedemnasty, w Laxton Hall, odbędzie się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.