Triduum paschalne i Wielkanoc

Przed nami Wielki Tydzień - uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący Nas do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego Serdecznie zapraszamy do przeżycia tego czasu z polską wspólnotą w Sheffield.

Triduum Paschalne i WielkanoC

Triduum Paschalne, z łac. triduum, „trzy dni”, to najważniejsze wydarzenie w katolickim roku liturgicznym, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczyna się wieczorną Mszą w Wielki Czwartek (msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś nieszporami Niedzieli Wielkanocnej. Serdecznie zapraszamy do Polskiej Parafii w Sheffield – program Mszy świetych w naszej Parafii można znaleźć poniżej, jak również w menu Msze Święte.
Triduum paschalne - plakat

Wielki Czwartek - Wieczerza Pańska

W czwartek 28 marca, zapraszamy na Wieczerzę Pańską o godzinie 19:00 do Polskiego Kościoła w Sheffield. Czuwanie przy Ciemnicy do godz. 22:00.

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

W piątek 29 marca, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 18:00 oraz Liturgię Męki Pańskiej o godzinie 19:00 do Polskiego Kościoła w Sheffield. Czuwanie przy Grobie Pańskim do godz. 22:00.

Wielka Sobota - Liturgia Światła, Wigilia Paschalna i Procesja Rezurekcyjna

W sobotę 30 marca, zapraszamy na Liturgię Światła, Wigilię Paschalną i Procesję Rezurekcyjną o godzinie 20:00 do Polskiego Kościoła w Sheffield.

Niedziela Zmartwychwstania

W niedzielę 31 marca, zapraszamy na Msze święte do Polskiego Kościoła w Sheffield w tradycyjnym porządku niedzielnym – o godz. 09:30, 11:30 oraz 19:00.

W Barnsley zostanie odprawiona Msza święta o godz. 15:00.

Poniedziałek Wielkanocny

W poniedziałek 1 kwietnia, zapraszamy na Msze święte do Polskiego Kościoła w Sheffield o godz. 09:30 i 11:30.

W Chesterfield zostanie odprawiona Msza święta o godz. 15:00