Wspólny wyjazd na Wesoły Dzień Dziecka w Laxton Hall

Serdecznie zapraszamy na wspólny wyjazd do Laxton Hall na Wesoły Dzień Dziecka 8 czerwca 2024 roku. Planowany jest wyjazd autokarem z parkingu przy Polskim Kościele w Sheffield, ale wszystko uzależnione jest od ilości chętnych.

Chętnym prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z parafią, a w zgłoszeniach o podanie imienia i nazwiska, ilości osób oraz numeru kontaktowego.

Koszt wpisowego: £15.00 od osoby
Termin zgłoszeń i wpłat: do niedzieli 19 maja 2024 roku, bezpośrednio po Mszach świętyc

Zostań wolontariuszem

W wydarzeniu bierze udział tysiące uczestników – rodziców i dzieci – ze wszystkich zakątków Anglii i Walii!

Organizacja tak olbrzymiej imprezy nie była by możliwa bez ogromnej ilości Wolontariuszy i ich pracy!

Przed pandemią w 2018 roku przy obsłudze tego wydarzenia pracowało prawie 200 osób!

Potrzebujemy osób, które pomogą w prowadzeniu poszczególnych konkurencji, zajęć sportowych oraz konkursów artystycznych, jak również do pilnowania porządku przy zjeżdzalniach, przy grillu lub w kawiarni.

Chętnych prosimy klknięcie przycisku poniżej, który otworzy formularz zgłoszeniowy Google Form.

W jakich aktywnościach możesz się odnaleźć

• Kierowanie ruchem
  • Grupa porządkowa
  • Konkurs recytatorski
  • Konkurs muzyczny
  • Zajęcia artystyczne
  • Piłka nożna
  • Piłka nożna – sedzia
  • Siatkówka
  • Dwa ognie
  • Wyścigi
  • Zjeżdzalnie
  • Konie
  • Szachy
  • Kawiarnia I
  • Kawiarnia II
  • Grill
  • Konkurs kulinarny
  • Fotograf ze swoim aparatem
  • i wiele innych…

Wyżywienie i napoje na miejscu dla wolontariuszy gratis. Jeśli chesz zostać na noc a jedziesz samochodem zabierz ze sobą namiot.

Co roku w malowniczo położonej posiadłości w Laxton Hall (blisko Corby, Northamptonshire) odbywa się Wesoły Dzień Polskiego Dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii pod patronatem Polskiej Macierzy Szkolnej. To gromadząca tysiące polskich dzieci z całej Wielkiej Brytanii wspaniała całodzienna impreza plenerowa z mnóstwem konkursów, zawodów i zabaw!

Koszykówka, siatkówka, piłka nożna, przeciąganie liny, wyścigi w workach, konkursy muzyczne, plastyczne i recytatorskie – to tylko kilka przykładów dziedzin wesołego współzawodnictwa. Dzieci ze szkół polskich z całej Anglii konkurują w licznych konkursach oraz indywidualnych jak i grupowych konkurencjach sportowych. Biorą udział w zorganizowanych dla nich zajęciach i warsztatach, jak np. wykonywanie biżuterii, malowanie czy jazda na kucykach. Organizowana z ogromnym rozmachem, impreza obsługiwana jest co roku przez około setki wolontariuszy. W konkursach dzieci jak i całe drużyny otrzymują wspaniałe nagrody, a przede wszystkim – wspaniale się bawią! Dzień kończy zwykle towarzyski mecz piłki nożnej, w którym rywalizują drużyny złożone z księży Polskiej Misji Katolickiej oraz pracowników Ambasady.

Źródło: https://www.britishpoles.uk/https://www.devonia.org/https://polskamacierz.org/

Triduum paschalne i Wielkanoc

Przed nami Wielki Tydzień – uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący Nas do największego święta chrześcijan, Zmartwychwstania Pańskiego Serdecznie zapraszamy do przeżycia tego czasu z polską wspólnotą w Sheffield.